«

»

wrz 16

Kupiłeś mieszkanie i pragniesz je odnowić?

gfx010Remont po zakupie mieszkanka to coś typowego. Chociaż wiadoma kwestia, że trzeba odpowiednio przygotować się do tego wszystkiego co ma z nim jakiś związek. Może takie artykuły jak mój nieco rozjaśnią temat? No dobrze, to na co trzeba zwłaszcza zwrócić swoją uwagę po kupnie mieszkania, lecz przed remontem?

Pamiętajmy, że w żadnym przypadku mało solidna ekipa remontowa jest mile widziana. Tylko i wyłącznie fachowcy od usług remontowych, a na szczęście póki co są, mogą sprawić, że faktycznie cały efekt będzie satysfakcjonujący. Wiadoma kwestia: solidna ekipa remontowa potrafi godnie ocenić swoją pracę, toteż w żadnym razie nie możemy oczekiwać, iż kładzenie podłóg i pozostałe usługi typowo remontowe mogą być mega atrakcyjne finansowo. Nie bądźmy naiwni! Na dodatek nieprzeciętnie porządni fachowcy najczęściej mają bardzo napięty grafik, a więc bez dwóch zdań należałoby umówić dostatecznie wcześniej.

Powinniśmy również przemyśleć czy naprawdę należymy do grona takich osób, które cechują się dobrym gustem. Może przydałoby się korzystać z doświadczenia aranżerów wnętrz? W dalszym ciągu w Polsce usługi aranżerów wnętrz raczej nie są zbytnio popularne, jednak mamy ogromną szansę na to by wreszcie to niejako odmienić! Rzeczywistość jest taka, że nawet jeśli doskonale znamy się na aranżacjach wnętrz, to tak czy siak aranżer jest naprawdę pomocny.

Sądzę także, że takie mieszkanie, w którym wcale nie ma sztuki, jest tak jakoś kiepskie. Być może nieco przesadnie kontrowersyjny osąd, lecz nie należy zapomnieć, iż obrazy bądź rzeźby bardzo pozytywnie wpływają na ogólny wygląd naszego mieszkania. I jeszcze coś – o ile mieszkanie, w którym nie ma dzieł sztuki, jest do przyjęcia, to już lokum, które po prostu nie jest dostatecznie bezpieczne, w żadnym wypadku nie powinno być przyjętą normą. Porządne drzwi do mieszkania to coś istotnego. Na dodatek antywłamaniowe okna i mocne drzwi balkonowe również nie odgrywają iluzorycznej roli!